ما را دنبال کنید

آرامش در مقابله با کرونا

آرامش در مقابله با کرونا
چهارشنبه ۰۷ اسفند ۱۳۹۸

“هوالمحبوب”

“آرامش 🙂”  لازمه سلامت زیستى و تعادل روانى است.☝️
با سلام و آرزوى سلامت و دل آرامى براى شما خوبان 🌷🌹🌷
چند روزى است، همه ما شاهد بوق و کرناى پرشتاب و تنش زا🗣 🎷🎺در وصف ویروسک نا خوانده اى به نام کرونا 👾هستیم!
تردیدى نیست که همه ویروس هاى عفونى مى توانند به طور جدى آسیب زا❌ باشن ؛  همین است که تقویت ایمنى و مصونیت سلولى ، آمادگى  هاى زیستى و روانى در مقابله 🤜با این ویروس ها امرى است بسیار حیاتى.
لیکن در این رهگذر ، نشر بسیارى از پیام هاى صوتى و تصویرى 📡 تنش آفرین ، با هدف تولید  اضطراب فراگیر ، ایجاد نا امنى روانى ، نگرانى عمومى و کلافگى فکرى در بین اقشار مختلف مردم👷‍♂👲🧑‍⚕👩‍🎓👨‍🌾🧑‍🏫🧑‍🔧 ، به ویژه خانواده ها ، کودکان و نوجوانان علاوه بر آنکه، آرامش مردم را مختل نموده و اعتماد به نفس و احساس خود ارزشمندى آنان را تضعیف مى نماید، باعث سستى سیستم ایمنى شده‼️ و آمادگى روانى و نشاط و سر زندگى ایشان را به طور چشمگیرى کاهش مى دهد.
به سخن دیگر، اضطراب و  تنیدگى هاى  روانى 😓 حاصل از پیام هاى پر تهدید  و تبلیغات تتش زا و بعضا مغرضانه که عموما در خارج از کشور🌏 براى ایجاد نا امنى روانى و واکنش هاى حاد  هیجانى در مخاطبان👥👤👥 تولید و نشر مى یابد، یقینا  در کوتاه مدت و بلند مدت ، بیش از ویروس کرونا سلامت زیستى و روانى و پویایى اجتماعى انسان را متاثر  نموده و  احساس خود باورى 💪و انگیزه  تلاشمدارى را کاهش مى دهد.
یقینا ؛  اضطراب😰 ،  ناامنى درونى 😔،  حاکم شدن احساس نا امیدى 🥺بر اندیشه و روان انسان، به تدریج کنش هاى ذهنى و حافظه را دچار اختلال نموده و سیستم ایمنى بدن را متاثر مى نماید.
اضطراب شدید😣، فرایند گردش طبیعى خون و جریان تنفسى را دچار نارسائی نموده و غدد درون ریز و برون ریز را مختل و زمینه هاى احتمال سکته هاى قلبى و مغزى را مضاعف مى کند.
در حقیقت ! آرامش 😌؛  سرمایه بى بدیل حیات زیستى و روانى انسان است ؛
بدون تردید ، در شرایط بحران 🌪،  تقویت آرامش روانى مردم از بیشترین اهمیت بر خوردار است.
ایجاد هر گونه تنش و تعارض تحمیلى و افزایش اضطراب و تزلزل در آرامش خانواده ها 👨‍👩‍👧‍👦، رفتارى نا صواب و نابخردانه خواهد بود.
پر واضح است، در شرایط فعلى، حفظ آمادگى هاى کامل براى مقابله با پدیده نامیمون کرونا، امرى است کاملا ضرورى 👉
در این مهم ، رعایت اصول بهداشتى، تغذیه مناسب🍲، خواب آرام شب هنگام😴،  حضور کمتر در بین جمعیت ها، پرهیز 🚫از دست دادن ها و روبوسى ها، شستن مرتب دست ها💁‍♂، نوشیدن مایعات فراوان به ویژه آب🥛 گرم و چاى کم رنگ☕️ مى تواند بسیار موثر واقع گردد ، شایان ذکر است که ؛ با نوشیدن مکرر آب خیلی گرم☀️ ، زمینه شستشوى دهان و گلو ، ریه ها و شش ها و روده ها را فراهم نمائید تا به طور قابل ملاحظه اى فرصت لانه گزینى و خوش نشینى  ویروس تاجدار کرونا در بدنمان سلب شود.
و در نهایت ،  حفظ آرامش و نشاط معنوى😇 ،گشاده رویى و مثبت اندیشى ، تالیف قلوب ❤️و امید آفرینى ،  نیایش و توکل به خالق علیم و حکیم و قدیر،  ما را در مقابله با آفات اسیب زا و ویروس کرونا پر توفیق خواهد نمود.
خالق مهربان یاورتان
دکتر افروز

مرکز مشاوره بهارزندگی

ارسال شده در روانشناسی, مجموعه مطالب توسط مدیر سایت بهار زندگی | Tags: