ما را دنبال کنید

گروه درمانی

گروه درمانی
شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸

شاید ایده ی شرکت در جلسات #گروه‌درمانی در نگاه اول ترسناک باشد. چه کسی دوست دارد مسائلش را با غریبه‌ها در میان بگذارد؟
اما گروه درمانی، که در آن یک #روانشناس با تجربه گروه ۵ تا ۷ نفره را هدایت می‌کنند، می‌تواند بسیار مفید باشد. کسانی که گروه‌درمانی را تجربه می‌کنند معمولا از نتایج چشمگیر و تجربه‌شان شگفت‎زده می‌شوند. ✔مزایای گروه‌درمانی
👤👥گروه حمایتمان می‌کند:
شنیدن اینکه دیگران هم مشکلی شبیه #مشکل ما دارند باعث می‌شود بفهمیم که در داشتن #چالشها تنها نیستیم. معمولا نگرانی آدمها با فهمیدن اینکه دیگران هم مشکلی شبیه خودشان دارند #تسکین می‌یابد. 🗯گروه می‌تواند یک #اتاق_فکر باشد:
وقتی رفتارمان در یک موقعیت را با #گروه درمیان می‌گذاریم، اعضای گروه هر کدام #مساله را از زاویه دید خودشان می‌بینندو شنیدن نظرات مختلف از آدمهایی با دیدگاههای متفاوت می‌تواند دامنه دیدمان را وسیعتر کند و همچنین با حضور و راهنمایی یک #روانشناس_حاذق باعث ‌شود که با مشکلاتمان به شکل #آگاهانه‌تری روبرو شویم.
🗣گروه مهارت‌های اجتماعی‌مان را ارتقا می‌دهد:
گروه نه تنها می‌تواند ما را از #انزوا در بیاورد بلکه فرصتی ست برای #تمرین #برقراری_ارتباط_با_دیگران. با مشارکت در گروه همراهی با دیگران را تجربه می‌کنیم.
🔝گروه می‌تواند محرک ما برای ادامه دادن و حرکت رو به جلو باشد:
شنیدن #موفقیتهای دیگر اعضای گروه در حل مشکلاتشان می‌تواند برای ما بسیار دلگرم‌کننده و #محرک باشد.
💸گروه درمانی #ارزانتر از #مشاوره خصوصی است:
بعضی از مردم فکر می‌کنند چون گروه درمانی ارزانتر است به خوبی مشاوره خصوصی نیست اما این موضوع اصلا مطرح نیست و گروه‌درمانی می‌تواند به صورت شگفت انگیزی موثر باشد. ✔گروه‌درمانی ما را به خودمان می‌شناساند:
هر #فرد در گروه، #آینه‌ای است در برابر ما و ما خود را در چشم‌های دیگر #اعضا می‌بینیم. در گروه‌درمانی ما نقاط کور خودمان را کشف می‌کنیم و این موضوع توانایی ما را در حل مشکلاتمان بالا می‌برد.
#مرکزمشاوره_بهارزندگی
@baharlifecenter

ارسال شده در مجموعه مطالب توسط مدیر سایت بهار زندگی | Tags: